Jakość i charakter Duanwood Red Reishi

Grzyb reishi

Reishi” to dojrzały owocnik grzyba Ganoderma lucidum, najbardziej badanego i szeroko stosowanego gatunku grzyba reishi w Azji. Ta ważna, znana roślina w Europie nazywana najczęściej „reishi” jest grzybem nadrzewnym, który w Azji stosowany jest od czasów prehistorycznych. Chińska nazwa tego gatunku grzyba nadrzewnego to Ling Zhi. Jakkolwiek roślina ta odkryta została bądź w starożytnych Chinach, bądź też w Korei, u nas znana jest pod swoją japońską nazwą „reishi”. Nazwa „reishi” obejmuje zwykle kilka spokrewnionych blisko z sobą gatunków grzybów nadrzewnych, z których Ganoderma lucidum jest z punktu widzenia właściwości leczniczych najistotniejsza. Nazwy „reishi” oraz „lingzhi” oznaczają dosłownie „nadprzyrodzonego grzyba”.

Reishi jest chyba najważniejszą i najbardziej wielbioną rośliną, stosowaną przez Azjatów w całej historii. Przynajmniej jeżeli chodzi o wsparcie doskonałego zdrowia, długowieczności i zdolności umysłu. Długookresowe spożywanie reishi pomaga poprawić działanie całego naszego organizmu. Reishi wspiera funkcje immunologiczne, neurologiczne, metaboliczne i naczyniowe. Tradycyjnie cenione jest jako roślina wzmacniająca, która pomaga osiągnąć doskonałe zdrowie na wszystkich poziomach i utrzymać go. Cenili go taoiści, buddyści, królewska szlachta oraz zielarze wszystkich kast.

Duanwood Red Reishi, opis części grzyba i substancji aktywnych

Prowadzone na przestrzeni ostatnich dwóch dekad badania pozwoliły ustalić i potwierdzić szereg działań reishi. Reishi zawiera ponad 800 składników aktywnych biologicznie, które na różne sposoby mają pożyteczny wpływ na praktycznie każdą komórkę ludzkiego organizmu. Wyszukanie w internecie badań naukowych reishi pozwala stwierdzić szereg potencjalnych zalet i zastosowań. Najlepszym rozwiązaniem jest jego codzienne stosowanie jako podstawowego preparatu wzmacniającego, roślinnego suplementu diety. Reishi jest bardzo bezpieczne i można stosować je przez całe życie. Jak wszystkie rośliny zielne, w szczególności te wzmacniające i lecznicze, reishi rośnie w naturze w bardzo wielu środowiskach i często występuje w postaci hodowlanej.

Di Tao

Di Tao znaczy „wiarygodne źródło”. W Azji koncepcja Di Tao jest bardzo ważna. Każdej roślinie najlepiej rośnie się na określonym obszarze. Te potwierdzone tradycją i nauką obszary hodowli nazywane są właśnie „Di Tao”. Superionherbs™ pozyskuje swoje reishi z regionu hodowlanego Di Tao znanego pod nazwą Wuyi Shan, wysoko nad poziomem morza, z dala od cywilizacji. Plantacja reishi znajduje się pomiędzy liściastym lasem górskim a górskim potokiem, który wraz z wodą deszczową i górską mgłą stanowi jedyne źródło wody. Powietrze jest czyste, glebę stanowią naturalne iły leśne, nie ma tam żadnych zanieczyszczeń.

Wuyi Shan

Dzika i hodowlana

Ganodermę lucidum zbierać można w naturze. Nie jest gatunkiem zagrożonym i rośnie na różnych drzewach liściastych na górskich obszarach całej Azji. Ganoderma lucidum często nazywana jest „czerwoną reishi”, ponieważ zwykle ma ceglasto-czerwoną barwę.

Ponieważ dzika Ganoderma lucidum jest względnie najrzadsza i trudno jest ją standaryzować, w Azji dość często hoduje się reishi, co tłumaczy jego szerokie wykorzystanie w zielarstwie i na rynku suplementów żywnościowych.

Konkretne gatunki drzew, na których rośnie reishi, różnią się w zależności od lokalizacji i mogą mieć ogromny wpływ na wygląd i skład chemiczny konkretnego reishi.

Superionherbs™ pozyskuje swoje reishi z regionu hodowlanego Di Tao znanego pod nazwą Wuyi Shan, wysoko nad poziomem morza, z dala od cywilizacji. Superionherbs™ Duanwood reishi hodowane są w dziewiczych górach Wuyi Shan w połowicznie naturalnym środowisku, którego warunki maksymalnie możliwie podobne są do warunków naturalnego wzrostu reishi.

Krótki dokument na temat gór Wuyi Shan – czas trwania 2 minuty

 

Duanwood reishi

Duanwood reishi (hodowlana) to światowy standard najwyższej jakości reishi. Posiada stabilną jakość, jest naturalne, czyste i efektywne. Dzięki najwyższej jakości drewnie (kłodom), na którym jest hodowane, może silnie oddziaływać na odporność, układ sercowo-naczyniowy i nerwowy oraz na wątrobę. Jest bardzo niezawodne. Superionherbs™ wykorzystuje wyłącznie Duanwood reishi, które wyhodowane zostało w urzekających górach Wuyi Shan w odległym lesie i podlewane było wyłącznie górską wodą. Takie Duanwood reishi jest wysoce standaryzowane a jego jakość nie ulega wahaniom. Superionherbs™ przetwarza te grzyby, gdy ich efektywność osiąga maksimum. Wysoce skoncentrowany podwójny ekstrakt produkowany jest w zakładzie na najwyższym poziomie z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, co zapewnia zachowanie optymalnego profilu składników. Duanwood Reishi to najwyższej jakości preparat wzmacniający Qi, wspierający funkcje imminulogiczne, pracę wątroby, mózgu i innych organów.

Hodowla Duanwood reishi

Reishi preferuje środowisko wilgotne i ciepłe. Pole reishi pokryte jest szeregiem namiotów, które utrzymują ciepło i wilgoć.

Duanwood reishi to gatunek reishi hodowany na drewnianych kłodach. Drzewa ścinane są w lesie i cięte na kłody. Superionherbs ™ Duanwood hodowane są na drzewie znanym pod nazwą Cyclobalanopsis glauca. Jego drewno jest niezwykle twarde. Najczęściej stosuje się je do produkcji uchwytów i narzędzi. Stanowi ono preferowany substrat do hodowli reishi w górach Wuyi Shan. Wszystkie kłody muszą mieć średnicę co najmniej 15 cm. Wyłącznie na takie „Duanwood” („kłody drewna”) szczepi się zarodniki reishi. Reishi odżywia się kłodą, po czym w odpowiedniej chwili wyrasta zarodnik (grzyb), który następnie dojrzewa, stając się dojrzałym grzybem reishi. Zbioru dokonuje w szczycie jego cyklu życiowego, co zapewnia maksymalną efektywność biologiczną. Najlepszy moment do zbioru Duanwood następuje zaraz po wypuszczeniu zarodników. Co dwa lata pole z reishi przenoszone jest w inną część gór, by gleba miała okazję do odnowy.

Przez ostatnie trzy tysiąclecia sława reishi bazowała wyłącznie na owocniku. Superionherbs™ Duanwood reishi hodowane są w dziewiczych górach Wuyi Shan w połowicznie naturalnym środowisku, którego warunki maksymalnie możliwie podobne są do warunków naturalnego wzrostu reishi. To zapewnia podobieństwo profilu chemicznego.

Duanwood Red Reishi. Znakomitej jakości Ganoderma hodowana na długich kłodach drewnianych.

Charakter i jakość reishi wykuwa się w trudnych warunkach wzrostu

Większość reishi sprzedawanego na rynku hodowana jest na trocinach lub łuskach ryżu, nie zaś na naturalnym leśnym drewnie. Większość reishi na rynku to w zasadzie nawet nie owocniki – to tylko sama grzybnia, czyli grzyb bez owocnika, który wyrósł na trocinach. Taki produkt nie ma dużej wartości. Grzybnia reishi nie zawiera triterpenów, jednego z najważniejszych składników aktywnych reishi. Triterpeny tworzą się dopiero, gdy reishi tworzy owocnik. Szklarniane reishi i grzybnia reishi hodowane są w całkowicie sztucznym środowisku. W trakcie swojego rozwoju nie doświadczają żadnych trudności, dlatego trudno powiedzieć, że dysponują zaletami, z których reishi słynie. W wyrobach wyprodukowanych z samej grzybni nie da się uniknąć obecności „pożywek hodowlanych”, na których ta grzybnia wzrasta. To nie jest dobre, ponieważ pożywka taka nie jest przeznaczona do spożycia przez ludzi. Grzybnia nie może być prawdziwym produktem ekologicznym, jest bowiem sztucznie „hodowana”. Jeżeli ma fermentować, potrzebuje do wzrostu szeregu składników odżywczych. Dlatego ludzie spożywający grzybnię, konsumują jednocześnie wszystkie takie „składniki odżywcze”, które są do niej dodawane – kukurydzę, skrobię, diwodorofosforan potasu, cukier itd.

Gdy podejmujemy decyzję o tym, jaki rodzaj reishi zakupić, musimy pamiętać o prostej zasadzie: grzybnia reishi wzrasta w ciągu 2-3 dni w pojemniku fermentacyjnym, natomiast owocniki prawdziwego grzyba Duanwood reishi potrzebują całego roku, by dojrzeć w naturalnych warunkach górskich. 2-3 dni kontra 365 dni!

Wyciąg z Duanwood reishi nie zawiera żadnych produktów ubocznych z „pożywek hodowlanych”, ponieważ żadnych pożywek się nie stosuje. Do ekstrakcji wykorzystuje się wyłącznie zarodniki, nie zaś sztucznie hodowaną grzybnię – wyłącznie zaszczepione naturalne Duanwood, wzrastające na kłodach na leśnej glebie.

W żadnym ze swoich produktów Superionherbs™ nie stosuje grzybni z reishi pochodzenia szklarniowego. Wszystkie produkty Superionherbs™, zawierające hodowlane reishi, jako pożywkę dla reishi wykorzystują Duanwood – kłody pozyskiwane z lasu.

Właściwości wyrobów z grzybów leczniczych Superionherbs™

Grzyby hodowane są na pniach drewnianych. Jakość takich grzybów odpowiada jakości grzybów dziko rosnących, względnie przewyższa je, ponieważ dzięki kontrolowaniu czynników mających wpływ na ich wzrost można uzyskać optymalny skład substancji aktywnych. W przypadku Ganodermy jest to Duanwood Red Reishi.

 

Podwójnaekstrakcja zapewnia wysoką zawartość substancji czynnych. Udział procentowy polisacharydów i triterpenów jest najistotniejszy dla efektywności produktu. Dzięki temu, że surowiec wyjściowy hodowany jest organiczne i ma wysoką jakość, można za pomocą podwójnej ekstrakcji uzyskać produkt końcowy o wysokiej jakości.

 

Wysokiej jakości grzyby hodowane są na pniach drewnianych a czołowa technologia podwójnej ekstrakcji zapewnia, że wyciąg ma optymalną – wyważoną zawartość wszystkich istotnych substancji – polisacharydów, triterpenów, betaglukanów, kwasów ganoderycznych i innych substancji odżywczych.nieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *