W jaki sposób mogą na nas działać grzyby lecznicze

Medicinalni-houby

Jak procítit medicinální houby

Większość artykułów na temat grzybów leczniczych koncentruje się na badaniach naukowych oraz odpowiedzi na pytanie, dlaczego grzyby mają tak dobry wpływ na nasze zdrowie i długowieczność. To jest oczywiście ważne dla zrozumienia mechanizmu ich działania, ale nie wyjaśnia to drobnych niuansów, które sprawiają, że każdy grzyb jest tak egzotycznym i wyjątkowym zjawiskiem. W niniejszym artykule chciałbym Państwu opowiedzieć, jak odczuwam działanie każdego grzyba. Jedną z ciekawych rzeczy, które odkrywa człowiek zajmujący się zielarstwem jest to, że przy stosowaniu różnych ziół można poczuć, jak następuje delikatna zmiana świadomości. Z wszystkimi, którzy dopiero zaczynają stosować grzyby lecznicze w konkretnych celach terapeutycznych chętnie podzielę się moimi własnymi „sensorycznymi badaniami“, które często gubią się pod natłokiem faktów badań naukowych. Jednym słowem, chciałbym Państwu opisać, jakie odczucia i wrażenia mogą towarzyszyć przy przyjmowaniu różnych ekstraktów z grzybów. Są to moje własne doświadczenia i odczucia, które jednak potwierdzają i inni użytkownicy. Rośliny lecznicze działają na każdego trochę inaczej i każdy z nas ma także inną wrażliwość.

Duanwood Red Reishi

Po zażyciu dość odczuwalne poczucie ulgi i rozluźnienia. Bardzo przyjemne poczucie łagodnego relaksu. Jeżeli jestem zestresowany lub rozemocjonowany, grzyby działają na mnie uspokajająco. Jakby nagle ktoś położył mi okład na mój system nerwowy – wiem, że ten stres lub nerwowość jest, ale już na mnie jakby nie działa. Budzi się pewien stan świadomości medytacyjnej i pogłębia się spokój. Bardzo silne uczucie „ściągnięcia na ziemię”. Przydatne np. przy medytacji, jodze, czikungu. Dzięki tym właściwościom może się to przydać osobom, które muszą wystąpić publicznie a mają tremę przed wystąpieniem przed większą publicznością. Duanwood Reishi pomaga przy bezsenności. Po tygodniu stosowania już można poczuć pierwsze zmiany i poprawę snu, co przekłada się na więcej energii w ciągu dnia. Duanwood Reishi wpływa na poprawę nastroju, działa uspokajająco przy stresie i jednocześnie poprawia intuicję i poszerza świadomość. Dzięki Duanwood Reishi nie tylko czujemy, że lepiej się nam myśli, ale czujemy się bardziej złączeni z własnym wewnętrznym ja łatwiej podejmować nam decyzje i częściej w ciągu dnia jesteśmy w tzw. stanie flow.

reishi-mushroom

Chaga syberyjska

Coś pomiędzy Duanwood Reishi a Cordycepsem –  chaga ma delikatne działanie pobudzające, czy też błyskawicznie uzupełnia energię a jednocześnie działa jako adaptogen wspomagający odporność na stres. Opisałbym to chyba jako subtelną, spokojną i uspokajającą energię. Bardzo delikatna, ale w większych dawkach stymulująca. Jednym z właściwości chagi syberyjskiej jest natychmiastowe uczucie czystej głowy. Myśli są uporządkowane, płyną spokojnie i człowiek ma wrażenie poszerzonej świadomości. Jakby wokół mózgu rozpłynęła się mgła. Poprawia nastrój dzięki większej energii kognitywnej i uspokaja organizm. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności chronić przed substancjami trującymi i wodnymi rodnikami zwiększa uczucie przepełnienia ciała energią..

sibirska-caga
Cordyceps

To jak założyć na plecy plecak z rakietą. Jasna i skumulowana energie o delikatnie euforyzującym działaniu.. Większa energia mentalna, lepsza zdolność do skupienia się i zdobywania informacji. Pozwolę sobie wręcz twierdzić, że Cordyceps zwiększa zdolność do motywowania się. W ofercie Superionherbs, jest to grzyb, który najszybciej napełnia cały organizm energią, wrażliwsze osoby mogą mieć poczucie uwolnienia od stresu i poczuć właściwość Cordycepsu, jaką jest odżywianie organizmu na wszystkich poziomach. Cordyceps warto przyjmować w bardzo pracowite dni lub kiedy mamy zapotrzebowanie na energię, kiedy czekają nas trudne zadania, czy to o charakterze fizycznym, czy umysłowym..

cordyceps

Podsumowując – zdecydowanie można i warto stosować dwa lub wszystkie trzy rodzaje tych grzybów na raz, zwłaszcza, gdy już je wypróbujemy i przekonamy się, jak działają na nasz organizm – każdy osobno. W ten sposób można udoskonalić pracę naszego organizmu i umysłu na wysokim a przy tym harmonijnym poziomie. Cieszę się, że mogłem się z Państwem podzielić moimi doświadczeniami i mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Państwu delikatne różnice w działaniu tych bardzo silnych, naturalnych produktów. 

Autor: Pavel Štěpka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *