Najbardziej znany i ceniony chiński herbolog, zielarz i mistrz akupunktury, Li Shih-Chen, opisuje w swoim dziele poświęconym medycynie, Bencao Gangmu (chińska Farmakopea), nad którym pracował ponad 40 lat, dobroczynne działanie Reishi. „Lingzhi wzmacnia serce, zwiększa witalność, poprawia aktywność umysłu i odmładza.“ Mnisi taoistyczni regularnie stosują Reishi w celu poprawy pamięci, koncentracji i swoich zdolności umysłowych.

Sposób, w jaki Red Reishi potrafi oddziaływać na zdrowie człowieka, najlepiej zrozumieć przez pryzmat tradycyjnej medycyny chińskiej (TMC). Żaden z poznanych składników aktywnych zawartych Reishi stosowany samodzielnie nie jest w stanie dać tak silnych efektów jak właściwe Reishi. Medycyna zachodnia skupia się na „leczeniu” choroby, która już się rozwinęła. Tymczasem medycyna chińska w swojej ponad 2000-letniej tradycji opiera się bardziej na obserwowaniu człowieka i zjawisk przyrody i skupia się na profilaktyce i zapobieganiu chorób poprzez właściwe odżywianie, ruch i medytację. Reishi to w medycynie chińskiej ważny adaptogen roślinny, który potrafi utrzymywać organizm ludzki w równowadze a u chorego już człowieka potrafi tę równowagę przywrócić.

W produktach SUPERIONHERBS stosujemy wyłącznie Duanwood Red Reishi. To gatunek Ganodermy najwyższej jakości, hodowany na długich drewnianych pniach przez okres 12 miesięcy.

Ganodermę wykorzystujemy w trzech produktach:

Źródło:
Donald R. Yance. Adaptogens in Medical Herbalism: Elite Herbs and Natural Compounds for Mastering Stress, Aging, and Chronic Disease, Simon and Schuster, 2013